ברוכים הבאים

אנחנו טוענים את התוכן, תנו לנו שניה. זה לא ייקח הרבה זמן !

הקונספט

איזו היא הדרך הנכונה להלך בה? נראה שבשביל בו טרם הלכו, או בדרך בה הלכו פחות - הינה החלטה אישית לא קלה. אך חדשנית ויוזמת.

img

הקונספט של ריץ' רץ'

מן המפורסמות הוא, הקושי העצום שבמציאת בן/בת זוג מתאימים שעל זה כבר קבעו חז"ל: "וקשין לזווגן כקריעת ים סוף".

חלק ניכר של הפנויים והפנויות עוברים מסכת יסורים ארוכה של עשרות מפגשים עם "לא מתאימים" המלווים בלבטים קשים וחיבוטי נפש עד כדי יאוש.

ההתאמה בין בני זוג מבוססת על קשר נשמתי עלום, מטאפיזי ובלתי רציונלי, המתגלה בדרך כלל כאשר בני הזוג עצמם חשים בו באופן הדדי כאשר הנשמות רואות ומשוחחות זו עם זו. אחד המכשולים הגדולים העומדים בדרכם של בנינו ובנותינו, הוא כיצד לחפש קשר נשמתי זה. מאחר וכולם מפוזרים בארבע כנפות הארץ ואין איש היודע היכן נמצאת בת זוגו, כיצד יכולים בני זוג למצוא זה את זו (או זו את זה) אם לא בדרך נס ?!

הנס שבדרך כלל מייחלים לו הוא שיופיע מכר כלשהו ויציע שידוך בין בן ובת שאותם הוא מכיר. השדכן מציע את הצעתו עפ"י נתונים כלשהם הנראים לו רלוונטיים אך אינו יודע כמובן לשדך עפ"י הקשר הנשמתי העלום. על כן אין פלא שרוב ההצעות מסוג זה מסתיימות בלא כלום שהרי הנתון החשוב באמת הוא הקשר הנשמתי. כאשר שידוך מצליח להפגיש בין נשמות תואמות, זהו למעשה נס. אמנם ב"ה ניסים קורים, אך רבותינו הורונו כי לכתחילה אין סומכין על הנס. כמו כן, לרבים מאלו שזכו לנס, היה זה לאחר מסע ארוך מתיש ומייאש של עשרות או מאות הצעות שהתבררו כלא מתאימות ופעמים רבות היה הדבר מלווה בהתלבטויות ומשברים קשים.

נשאלת אפוא השאלה האם לא קיימת "דרך המלך" לחיפוש ואיתור הקשר הנשמתי?!

בתקופת חז"ל היה נהוג לקיים ארוע רב משתתפים לרווקים ורווקות כפי שמתואר במשנה בסוף מסכת תענית. כל אחד – בת זוגו קיימת, וכל אחת – בן זוגה קיים. כאשר רבים משתתפים באותו ארוע, הסיכויים שהוא והיא נמצאים שם, גדולים מהסיכוי שייפגשו באמצעות ניסיון שידוך פרטני של שדכן פלוני. (בדרך הטבע).

לצורך השגת המטרה, דרושה כמובן פעילות שתאפשר התרשמות בלתי אמצעית בצורה יעילה.

קשר נשמתי אמיתי הוא זה שבו התחושה היא הדדית באופן מוחלט. לא תמיד כל אחד קולט נכון את התחושות של האחרים כלפיו. מידת הביישנות (החיובית) אינה מאפשרת לכל אחד לברר זאת באופן ישיר.

לכן דרושה שיטה שבה יסייעו באופן דיסקרטי לכל אחד ואחת לדעת ביחס למי קיימת תחושה הדדית של רצון להכיר. כמובן, אין זה עדיין אומר שזהו הקשר הנשמתי האמיתי וזאת יתברר במהלך ההיכרות היותר מעמיקה בין בני הזוג. אבל ההיכרות תהיה לפחות על בסיס סיכוי על פי התחושה הראשונית ההדדית ואין מייגעים אותם באינסוף הצעות שבהן מתברר מיד בפגישה הראשונה שאין כל תחושת רצון פנימי.

אשר על כן, קם המיזם הזה ליישם תוכנית ברוח הדברים הנ"ל.

הקונספט המעשי

הרעיון המרכזי של ריץ' רץ' הינו הניסיון לצאת מהעולם הוירטואלי ולשמש זירת פעילות מוחשית וממשית "בעולם האמיתי". פעילות זו תהיה מבוססת על מפגשים, אירועים, טיולים, סדנאות קאוצ'ינג קבוצתיות ופרטניות, הפעלות חברתיות, אירועי חברה, שבתות אירוח וגיבוש.

כל הנרשמים לתכנית מחולקים לקבוצות משחק קטנות, והמפגשים נערכים במסגרת קבוצתית.

בכל מפגש קבוצתי המנחה יוצר/ת משחקי חברה קבוצתיים היוצרים היכרות ראשונית בין כל המשתתפים במפגש. כל המשתתפים במפגש אמורים לבוא לידי הבעה.

בתחילת המפגש מקבלים כל המשתתפים דף עזר עם רשימת המשתתפים במפגש. במהלך המפגש יכולים כל אחד ואחת לרשום לעצמם על דף העזר את התרשמויותיהם מהמשתתפים השונים ואת מידת התעניינותם ונכונותם בהיכרות ראשונית.

לאחר סיום כל מפגש יכולים כל אחד ואחת לסמן לעצמם את השמות שאותם מעוניינים להכיר באופן מדורג. גם לאחר סיום כל התכנית ניתן יהיה עדיין במשך מספר ימים לסמן בבית את השמות שאותם מעוניינים להכיר, כאשר לצורך כך ניתן להיעזר כמובן ברישומים שכל אחד רשם לעצמו בדפי העזר במהלך המפגש.

את התוכנית, תלווה תוכנת אלגוריתם מתמטית מתוחכמת שאמורה לבצע חיתוכים והצלבות על פי כלים מדעיים מוכחים של בחירה הסתברותית.

כאמור, לאחר סיום התכנית תינתן עדיין אפשרות במשך מספר ימים נוספים (כ- 3 ימים) לסמן שמות שאותם מעוניינים להכיר. בתום ימים נוספים אלו, תערכנה הצלבות בין כל הרישומים של הבנים לבין הרישומים של הבנות. במקרים שבהם מתברר כי יש רצון הדדי להכיר (כלומר, פלוני ציין כי מעוניין הוא להכיר את פלונית, וגם אותה פלונית ציינה כי מעוניינת היא להכיר אותו), יימסר לבני הזוג המידע כי הרצון הוא הדדי ויוצע להם להיפגש. בשלב זה נכנסות הקאוצ'ריות לפעולה ומלוות את התהליך - מראשיתו ועד סופו.

האווירה במפגשים אלו אמורה להיות נעימה, חברית, משפחתית ומעוררת כבוד. לאחר כל מפגש המשתתפים אמורים לחוש שהם מכירים כבר את המשתתפים בקבוצה.

יצוין כי בשיטה זו אין צורך בפניה ישירה בין הבנים והבנות במפגש הקבוצתי, דבר המונע מבוכה מהמשתתפים.

במהלך התכנית מתחלפות הקבוצות, ובמפגש הבא בסבב המפגשים, כל קבוצת בנים מכירה קבוצת בנות חדשות ולהיפך. בכל מפגש חוזר על עצמו התהליך שתואר לעיל.

תחלופת הקבוצות מתבצעת מספר פעמים כדי לתת לכל אחד ואחת הזדמנויות להיכרויות רבות ככל האפשר.

בסופו של יום, מטרת הרעיון היא ליצור פלטפורמה קהילתית - שיתופית חברתית אמיתית לגיבוש קבוצתי - "מעין קיבוץ הכרויות למטרת שיתוף" , המאפשר יחסי גומלין בלתי אמצעיים בין חברי הקהילה (שיכירו זו את זה וזה את זו). הרעיון של קהילה שיתופית הוא ביכולת של החברים והחברות להמליץ על חברות או חברים אחרים שהם מכירים ולשתף גם אותם אם הם סבורים שתיתכן הסתברות גבוהה יותר בהתאמה של מישהו אחר למישהי אחרת (או הפוך) ע"ס הכרות מוקדמת ...

גם לאחר היווצרות המפגשים, האירועים והפעילויות המשותפות, תמשכנה הפלטפורמות הוירטואליות לשמש כר פעילות שוטפת לשמירת הקשר ולחיזוק הגיבוש הקבוצתי ("תחזוקה שוטפת").

המבנה של הפלטפורמה

המבנה הוירטואלי

אנו מאמינים כי האופן שבו אדם כותב, משתף תמונות, משתף מוזיקה אהובה, שואל שאלות, מביע את עצמו בפורומים, מלמד המון עליו ומקל על הצד השני לקבל התרשמות ראשונית של מי שאמור להיות המועמד לזיווג נכון וראוי.

 

מטרתו של החלק הוירטואלי ליצור קשר ראשוני והכרות וירטואלית ראשונית בין אנשים (בנים ובנות פנויים) המרוחקים זה מזה מבחינה גיאוגרפית שאלמלא זאת, הם לא היו יודעים על קיומו של הצד השני. המבנה בנוי מכמה פלטפורמות (שכבות חברתיות):

המבנה של "העולם האמיתי"

1. מפגשים – מקומות מפגש ראשוניים של חברי הקהילה. מפגשים אלו הינם תכליתיים ומקצועיים הקשורים לעולם הזוגיות והכרויות לתכלית רצינית. במסגרת המפגשים, נעבור סדרת הרצאות עיון בתחום, נלמד יחדיו את "סודות" הדייט , נלמד מה מותר ומה שגוי, נלמד להכיר את נפש האשה ואת נפש הגבר, נלמד את כללי עשה ואל תעשה וכיו"ב הרצאות עומק. נערוך גם הפעלות קאוצ'ינג , טיולים, אירוח, ,ערבי גיבוש והפעלות חברתיות

2. משחקי חברה זוגיים בקבוצות קטנות שבו ניתנת אפשרות לכל אחד ואחת להכיר את הצד השני.

3. לאחר ששני בני הזוג (במסגרת משחקי החברה המשותפים), מצאו ביניהם התאמה ומציאת חן ומביעים את רצונם למסד את הקשר, נכנסות הקאוצ'ריות לפעולה מקצועית המזכיר בחלקו גם את פעולתה של השדכנית הקלאסית.
תפקיד הקאוצ'רית בשלב זה הוא קריטי מאוד ונועד להכשיר את הלבבות ולספק לכל אחד מבני הזוג את הכלים המקצועיים. לגשר על הפערים ולבצע פעולה של הדבקה ואיחוד. זיווג!

4. אם במידה ובשעה טובה שני בני הזוג נישאים, ממשיכות הקאוצ'ריות ללוות (בתשלום ובנכונות והסכמה) את הזוג בשנה הראשונה שהינה שנה קריטית להישרדות הקשר ומטרתן להושיט עזרה וסיוע מקצועיים לזוג שיצא לדרך חדשה אך מלאה בהפתעות ולעיתים גם במוקשים העשויים למוסס את הקשר.

תוכנית סדנת הקאוצ'ינג - התוכנית תפורסם בהמשך

תשלומים ועלויות

ההרשמה לקהילה והחברות בה הינה בחינם. כל פנוי או פנוייה יכולים לקחת חלק בפעילויות של הקהילה והמפגשים החברתיים ואינם נדרשים לשלם מאומה. מאידך, במסגרות המקצועיות של הפעלות קאוצ'ינג , טיולים, אירוח, ,ערבי גיבוש והפעלות חברתיות, יידרשו החברים והחברות לממן את ההשתתפות באופן סימלי בהתאם לעלות.

חזרה למעלה

Share Page

Facebook Twitter Google Email
Close

Did you know?

Easy way to make sure your messages get read!

Did you know?

Easy way to make sure your messages get read!

Timeout: 5 Seconds

I'll go away on my own after a few seconds!

Timeout: 5 Seconds

I'll go away on my own after a few seconds!